איך ליצור מערכי נתונים בלחיצת כפתור

יכול להיות שאתם מפתחי frontend/backend וזקוקים לנתונים כדי לבחון את האפליקציה שלכם. אולי אתם אנשי BI או DBA ואתם זקוקים לנתוני דמה בשביל לבחון את הקוד שלכם בסביבת עבודה ריאלית. אולי אתם בעלי עסק שרוצים לעבור למערכת ניהול פרוייקטים/לקוחות/זמן חדשה אבל לא רוצים להשתמש במידע עסקי אמיתי לפני שמחליטים סופית על המעבר. ואולי אתם סטודנטים שלומדים את תחומי הדאטה השונים וזקוקים לנתונים עבור שיעורי בית/פרוייקט סיום כלשהו.

בכל אחד מהמצבים הנ"ל יש לכם צורך בכמות גדולה יחסית של נתונים, הם צריכים להיות מותאמים ספציפית לצרכים שלכם ולא גנריים מדי, והם צריכים להיות ריאליסטיים ככל האפשר עם התפלגות סטטיסטית הגיונית. למצוא מערך נתונים שיעמוד בדרישות האלה זאת לא משימה פשוטה, בטח אם גם רוצים את זה מהר ובחינם. לכן נורא שמחתי כשנתקלתי לפני מספר חודשים ב-Mockaroo – כלי חינמי ליצירת מערכי נתונים (datasets) ריאליסטיים וגמישים.

הערה חשובה: הכלי חינמי אבל מאפשר הורדה של עד 1,000 שורות בלבד. אתם כמובן יכולים לבצע כמה הורדות כאלה אחת אחרי השנייה אבל אם אתם זקוקים למספר נתונים גדול יותר, כדאי לשקול את אחת התוכניות בתשלום שיש להם באתר.

הכלי עצמו מאוד פשוט לשימוש, מכיל 102 סוגי מידע שונים, מחולקים לפי קטגוריות ומאפשר לכם לייצא את הנתונים בפורמטים של מסמך אקסל, JSON, CSV, ואפילו SQL כאשר הפורמט הזה יכיל גם את הסינטקס ליצירת הטבלה עצמה!

102 סוגי מידע שונים לפי קטגוריות

102 סוגי מידע שונים לפי קטגוריות

לכל שדה ושדה שאתם יוצרים ניתן להגדיר הגדרות נוספות, כמו אחוז הערכים הריקים (NULL) בעמודה הזאת, טווחי ערכים אם מדובר בעמודה מספרית, סוג מטבע, אורך מחרוזת ועוד ועוד. אם זה לא מספיק לכם, אתם יכולים להשתמש במבחר פונקציות ונוסחאות (מבוססות על שפת Rubi) כדי לייצר את סוג הערכים המדוייק.

המון אפשרויות להתאמה אישית של הנתונים בהתאם לסוג המידע

המון אפשרויות להתאמה אישית של הנתונים בהתאם לסוג המידע

השתמשו בכפתור ה-Preview כדי לוודא שהמידע שאתם הולכים להוריד נראה כמו שאתם רוצים. אם אין לכם כוח ליצור את כל העמודות בעצמכם אתם יכולים להעלות אותן ישירות בצורת CSV.  למשתמשים מתקדמים ניתן אפילו להתממשק  ל-API שלהם כדי לספק לאפליקציה שלכם זרם נתונים ראנדומליים בזמן אמת.

יש להם חשבון טוויטר שבו הם מדווחים על עידכונים ואפילו כמה מדריכי וידאו ביו טיוב.