התקנת Python על Windows

כדי שתוכלו להריץ תוכניות (סקריפטים) על מחשבכם, המחשב חייב להכיר את השפה כדי לדעת להתמודד איתה ולכן יש להתקין את השפה. ההתקנה היא חינמית ופשוטה ביותר ובפוסט הזה אראה כיצד לבצע אותה. בפוסט הזה אני יוצא מנקודת ההנחה שמערכת ההפעלה שלכם היא Windows. במידה ואתם משתמשי Mac או לינוקס, סביר מאוד להניח ש- Python כבר מותקן על המערכת שלכם, מאחר ומערכות ההפעלה של Apple ולינוקס Ubuntu כבר מגיעות עם Python מותקן מראש. אם אתם רוצים לוודא את זה אתם יכולים להשתמש בשיטת הבדיקה שאציין כאן בתחתית הפוסט.

ראשית יש להכנס לעמוד ההורדות באתר הרשמי של Python. כאן תוכלו לבחור איזה גרסה ברצונכם להוריד (Python 2.x או Python 3.x). אני ממליץ על 2 מכיוון שזאת הגרסה שעדיין נפוצה יותר באירגונים בעולם בכלל ובארץ בפרט וזאת גם הגרסה שאליה מתייחס המדריך באתר הזה.

לחצו על הכפתור הצהוב הימני כדי להוריד את Python גרסה 2

לחצו על הכפתור הצהוב הימני כדי להוריד את Python גרסה 2

אתרו את הקובץ שהורדתם ולחצו עליו. במסך הראשון שיפתח לחצו על Next.


python-installation1
במסך הבא תתבקשו לבחור את נתיב ההתקנה. במידה וברירת המחדל מקובלת עליכם לחצו על Next. אחרת, שנו את הנתיב לתיקייה הרצוייה לפני שתמשיכו.

python-installation2 במסך ההתאמה האישית לחצו שוב על Next. המתינו שההתקנה תסתיים.

python-installation3

לחצו על Finish כדי לסיים את ההתקנה.

זהו, עכשיו אתם אמורים להיות מסוגלים להריץ קוד של Python ללא בעיה. כדי לוודא את הגרסה המותקנת ניתן לבצע בדיקה פשוטה דרך ה-command prompt. כדי להכנס לשם, לחצו על Start ואז על Run. אם אתם משתמשים בגרסת Windows 10 ואין לכם כפתור Run אתם יכולים ללחוץ על מקש  R + כפתור ה-windows (הכפתור עם הסמל של windows הצמוד למקש ה-Alt). פעולה זו תפתח לכם ישר את מסך הריצה. בחלונית שתפתח הקישו cmd ולחצו על Enter.

open-run-window

עכשיו יפתח לכם מסך שחור וסמן מהבהב שיאפשר לכם להקליד. הקלידו את הטקסט הבא: "python –version". לחצו על Enter

cmd-python-check

קיבלתם טקסט המציג את המילה "Python" ולאחריה את מספר גרסת Python שהתקנתם? מצויין, אתם יכולים להתחיל ללמוד לכתוב Python

להתחיל ללמוד Python

קיבלתם הודעת שגיאה שאומרת משהו על זה ש Python היא אינה פקודה מוכרת? זה כנראה אומר שהמחשב שלכם לא מחפש את קובץ ההרצה במקום הנכון.

לחצו כאן כדי ללמוד איך לסדר את זה